Pielgrzymka do Częstochowy 27.01.2018

XX NOWOROCZNA PIELGRZYMKA
AKCJI KATOLICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Tradycyjnie nowy rok modlitwy, formacji i działania Akcja Katolicka
rozpoczęła noworoczną pielgrzymką na Jasną Górę. W sobotni ranek 27 stycznia,
po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie naszego asystenta ks. Krzysztofa Wąsa – 50-ciu członków i sympatyków Akcji Katolickiej ruszyło do Pani Jasnogórskiej.
Nasz pobyt rozpoczęliśmy od modlitwy i Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Następnie udaliśmy się na Wały Jasnogórskie i mimo, że są
w remoncie odprawiliśmy Drogę Krzyżową za rodziny według rozważań ks. Edwarda Stańka.. Już indywidualnie zwiedziliśmy Bazylikę, żywą Szopkę jasnogórską, Skarbiec, Bastion św. Rocha i Salę Rycerską..
Wyjeżdżając z Częstochowy wstąpiliśmy do jedynego w Polsce Sanktuarium Krwi Chrystusa. Poznaliśmy bardzo ciekawą historię relikwii Krwi Chrystusa, która wypłynęła wraz z wodą po przebiciu włócznią przez rzymskiego żołnierza boku Chrystusa na krzyżu, i historię Sanktuarium, którego początek to koniec lat 80-tych XX w.
„Krew Chrystusa jest szczególnym znakiem Bożej miłości do każdego człowieka, jest wyrazem godności każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci.”
Przed Relikwiarzem pomodliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego i każdemu pielgrzymowi ksiądz udzielił indywidualnego błogosławieństwa Relikwiarzem Krwi Chrystusa.
Wracając do Krakowa odmówiliśmy różaniec i śpiewaliśmy nasze wspaniałe kolędy.

Czarna Madonno, nasza Pani Jasnogórska módl się za nami,
wspieraj i pomagaj nam i naszym bliskim każdego dnia.

Urszula Kwiatkowska

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w naszych DNIACH SKUPIENIA,
które odbędą się w dniach 16-18.03. w Krościenku n. Dunajcem
pod duchowym przewodnictwem ks. Krzysztofa Wąsa